AMBALAJ PAKETLEME

ambalaj2

KATLANIR KUTU

katlanirkutu2

KONTRAPLAK

kontraplak4
ambalaj1
ambalaj3
ambalaj2

AMBALAJ SANDIK VE PAKETLEME

Biz özel nakliye sandığı tasarlamadan önce büyüklük, şekil, gerekli koruma miktarı, ağırlık taşıma kapasitesi, ürünün kırılganlık açısından gereksinimlerini belirleyerek ve herhangi bir çevresel kaygıları var olup olmadığına bakarız.

Korozyon

Metal ve alaşımların çevreleri ile kimyasal ve elektrokimyasal reaksiyonları sonucu bozulmasıdır. Metallerin büyük bir kısmı su ve atmosfer etkisine dayanıklı olmayıp normal koşullar altında bile korozyona uğrayabilirler. Metallerin korozyon hızını tayin eden en önemli etken hava ve su içinde bulunan çözünmüş oksijen miktarıdır. Metal ve alaşımlarını oksijenle temasını sınırlandırmak ve nem alıcılar kullanmak (alüminyum bariyer) korozyonu önlemede en önemli etkendir. Ayrıca Korozyon önleyiciler (inhibitörler), korozif etkiyi azaltmak veya önlemek için metal yüzeyinde koruyucu bir tabaka oluşturarak korozyonu önlemektedir. Bu bilimsel kurallara dayalı olarak yaptığımız paketleme yöntemleriyle ürünlerinizi uzun süreli depolama, ulus ve uluslararası sevkiyatlarınızda güvenli koruma sağlar. Ayrıca ürünlerinizi fiziksel ve kimyasal dış etkenlerden korumak, nakliye,yükleme ve bosaltma işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla HPE standartlarına uygun yaptığımız ambalajlama sistemiyle ürünlerinize değer katarak nakliye maliyetlerinizi  ve risklerini minimize ediyoruz.

KATLANIR KUTU

Kontraplak malzemeden üretilen, su ve neme dayanıklı içindeki ürünü fiziksel ve kimyasal etkilerden koruyan modern görüntüsüyle ürününüze değer katacak olan ambalaj sandığıdır. Sevkiyat şekli, yükleme durumu, ürün boyut ve ağırlığın uygunluğununa göre özel ve standart ölçülerde üretim yapılabilir.

  • Logo ürün kodu ve firma bilgilerinizi baskı tekniği ile yazma kolaylığı,
  • Uluslararası taşımacılığa uygun kalite ve yetkinlik belgesi,
  • Katlanır özelliğiyle stok alanlarınızda minimum yer kaplama özelliği,
  • Monte ve demonte kolaylığı,
  • Geri dönüşüm özelliğine sahiptir.
  • Aynı boyutlardaki sandıklar üst üste istiflenir ve taşınabilirler.

KONTRAPLAK
kontraplak2Kontrplak ince ağaç katmanlarının fenolik reçine ile yapıştırılmış olarak birbirine çapraz dizilimi ile elde edilen ahşap paneldir. Kontrplaklar en az üç adet 1,5…3,2 mm kalınlığında ağaç katmandan üretilir. Katmanlar, üst üste gelenlerin lif yönleri birbirine dik olacak şekilde yerleştirilir. Panelde her zaman tek sayıda katman olur, böylece yüzey katmanlarının lif yönü aynı olur. Özel kullanım alanları için standart yapının dışında “yönlendirilmiş” olarak tanımlanan özel kontrplaklar da üretilebilir. Kontrplak paneller sert ağaç katmanları, fenolik film, plastik laminat, doyurulmuş kağıt, fiber takviyeli reçine, boya veya cila ile kaplanabilir.

  • İstenilen özel ebatlarda üretim yapılabilir. ( 6 mm den 40 mm e kadar)
  • 1250 x 2500 mm  kontrplak standart ölçümüzdür

kontraplak4
kontraplak1
kontraplak
devpack-logo